смт. Міжгір'я. Міжгірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

 

До 206 річчя з Дня народження Т.Г Шевченка

                    До 206 річчя з Дня народження Т.Г Шевченка      

 

                                 Живий у правді віковій

                                                Щовесни, коли тануть сніги

                                                І на рясті просяє веселка,

                                                Повні сил і живої снаги

                                                Ми вшановуєм пам`ять Шевченка

 

2020 рік особливий для України перш за все завдяки визначному ювілеєві – 206-їй річниці від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча Тараса  Григоровича Шевченка. Світова література, мабуть, не знає генія з такою трагічною долею.  . Немає в світі людини, яка б не знала великого митця. Його поезія лягла золотими  злитками у фонд вітчизняної літератури, стала нетлінною частиною буття українського народу. Без його величної постаті неможливо уявити Україну. Феномен його творів у тому, що вони в усі епохи суголосні часу, бо є, по суті, одкровенням, адресованим у вічність не лише сучасним, а й прийдешнім поколінням українців. Твори Кобзаря супроводжують кожного з нас у житті, бо Шевченко як явище – велике і вічне, він невичерпний,  росте і розвивається в часі, а нам ще йти і йти до його осягнення…

По колючих тернах йшло Тарасове кріпацьке  дитинство, в терновім  вінку страдника бачимо   поета на схилі його віку. Хай безмірно дорогою ціною, але він здобув собі право бути осяйником нації. Шевченко не потребує канонізації. Творчість його не можна розглядати позачасово. За « Кобзарем » можна вивчати історію українського народу. І добро, і зло вражало поета однаково глибоко. Суттєво, що саме поезії історичного змісту давали Т. Г. Шевченку вихід його громадянським і патріотичним почуттям. Він вкладав  у них настанови та повчання прийденшнім поколінням, і зараз, у ХХІ столітті , його  слова мають  високий  ценз.

         В січні на базі нашої школи проведено конференцію  педагогічних  працівників навчальних закладів  Міжгірського освітнього   округу  (Лозянська  № 1,Лозянська №2,  Запереділянська ,Вучківська ЗОШ І-ІІ ступенів , Стригальнянський  НВК « загальноосвітній навчальний заклад  І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний  заклад» ,Міжгірська ЗОШ   І-ІІІ ступенів № 1, Міжгірська    СЗОШ  І-ІІІ ступенів ім. А.Волошина ) .Одним   із  розглянутих     питань    було відзначення   2006-ї річниці від дня народження  Т. Г. Шевченка.             

       Учні, випускники   нашої школи відвідали місто Канів,Тарасову гору, неодноразово ставали переможцями  різних мовно-літературних конкурсів .Зібрані ними матеріали є   добрим багажем для вивчення життєвого і творчого шляху поета.

      Міжгірська ЗОШ І – ІІ ступенів ( директор Шагур М. І. ) активно долучилася до відзначення славної дати. Вивченню та популяризації  творчості Кобзаря у школі приурочено ряд різноманітних заходів та міроприємств. Розгорнуто широку наочну популяризацію творів Т. Г. Шевченка циклом книжково – ілюстративних виставок під загальною назвою      « Тарасові слова – то правда жива », у класах обладнано куточки  «Великому Кобзареві - 200 років », проведено конкурс творчих робіт « Пам`яті Кобзаря » та конкурс дитячого малюнка « Вшановуємо Шевченка », конкурс стіннівок « Ми пам`ятаємо тебе, Тарасе », конкурс художнього читання, організовано перегляд тематичних фільмів.    Учні, випускники   нашої школи відвідали місто Канів, Тарсову гору, неодноразово ставали переможцями  різних мовно-літературних конкурсів .Зібрані ними матеріали є добрим багажем для вивчення життєвого і творчого шляху поета

 Готуючись  гідно зустріти   знаменну дату,  учні  школи  вишили  портрет   Кобзаря. Фото тут.

          .

                                                 

                           

 ПЛАН

заходів приурочених 206-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка

 

 1. Конкурс малюнка « Ілюстрації до творів Шевченка»
 2. Вікторина « Як ми знаємо творчість Шевченка»
 3. Брейн-ринг «Сторінками життя і творчості Кобзаря»
 4. Заочна подорож по шевченківських місцях «Земля, яку сходив Тарас, малими босими ногами»
 5. Літературно-музична композиція «У вінок слави Кобзареві»
 6. Конкурс пісні та слова Т.Г.Шевченка
 7. Конкурс читців поезій Шевченка
 8. Читацька конференція «Вогненне слово Кобзаря»
 9. Літературна вітальня «До Шевченка на гостини» (читання учнями власних поезій)
 10. Випуск шкільного альманаху «Шевченкіана»
 11. Літературно-музична композиція «У світлі Великого Кобзаря»
 12. Конкурс тематичних стіннівок